logo

ZAMAN,HASTALIKTAN KURTULMA ZAMANI

ZAMAN, HASTALIKTAN KURTULMA ZAMANI

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli’deki kadın sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi.

Toplantıya bakanların yanı sıra Denizli Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Ak Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz de katıldı.

Toplantıda ilk sözü eski Ak Parti Milletvekili Nurcan Dalbudak aldı. Dalbudak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın Hollanda’da yaşadıklarına değinerek, “bu şiddeti kınıyorum. Biz bu özel milletin özel kadınlarıyız. Bakanımız orada bütün dünyaya bir ders verdi. Milletimiz de 16 Nisan’da bakanımıza yapılan bu muameleye karşı cevabını verecektir” dedi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de baba tarafından Denizli’li olan Bakan Kaya için, “kendisi bizim yaylanın kızıdır” diyerek yaşananları kınadı.

Toplantıya katılan kadın sivil toplum kuruluşu temsilcilerine de seslenen Zeybekci, “Sizler Denizli’nin fethinde yer alan şehit Fatma Yıldız’larsınız. 15 Temmuz gecesi ihanet birliklerinin önüne ilk siz çıktınız. Şimdi tekrar bu bayrağa sahip çıkma zamanı. Türkiye’ye reva görülen bir mikroptan, bir hastalıktan kurtulma zamanı” diye konuştu.

ZEYBEKCİ: BU MESELE KADINLARIN DA MESELESİ

Meselenin Ak Parti meseselesi değil millet meselesi olduğunu söyleyen Zeybekci, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini eleştirenler için de “kendinden ümidi olmayanlar bugün tek ayak üzerinde kırk yalanla karşımıza çıkıyor” ifadelerini kullandı.

Zeybekci kadınlara, “bu mesele anne samimiyeti ile bu ülkeyi kucaklayan sizlerin meselesi” sözleriyle seslendi.

KAYA: DENİZLİ’Lİ KADINLAR KAPI KAPI DOLAŞMALI

Toplantıda konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya da sözlerine yaşadıklarından sonra kendisini yalnız bırakmayan tüm kadınlara teşekkür ederek başladı. Kaya, “biz nene hatunun torunları olduğumuzu 15 Temmuz’da herkese gösterdik. O gece Denizli’li kadın kardeşlerimiz de meydanlara indi. 15 Temmuz’dan sonra Avrupa ne yapacağını şaşırdı. Şu an Avrupa’da hayır kampanyalarına izin veriyor, PKK kampanyalarına izin veriyor ama evet kampanyalarının önünü kesiyor. Bunu düşünmek gerek” dedi.

Bakan Kaya Denizli’li kadınlardan da 16 Nisan’a kadar kapı kapı dolaşarak evet oylarını arttırmalarını istedi.

Share
578 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?