logo

ZEYBEKCİ: “16 NİSAN CHP’NİN DE KURTULUŞ GÜNÜ OLACAK”

 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci Denizli’de Ziraat Odaları temsilcileriyle bir araya geldi. Zeybekci “Türkiye’nin beka meselesi” dediği 16 Nisan için herkesten destek istedi. Zeybekci, “Gidin Cumhuriyet Halk Parti’li kardeşlerinizin elinden tutun. Şu an Kılıçdaroğlu kendi o partinin başında kalamayacağı için tek ayak üstünde 40 yalan söylüyor ama bunun nedeni evet çıkarsa o partinin başında kalamayacak olması. O yüzden 16 Nisan CHP’nin de kurtuluş günüdür” diye konuştu.

 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci referandum öncesi memleketi Denizli’de çalışmalarına devam ediyor. Zeybekci, Ziraat Odaları temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi. Toplantı, sosyal medyada tıklanma rekoru kıran ve 1 milyondan fazla kişinin izlediği Denizli’nin referandum şarkısı “Aşkım Vatandan” ın klibiyle başladı.

Kürsüye gelen Ekonomi Bakanı’nın gündemi de referandumdu. Bakan Zeybekci, ziraat odaları temsilcilerine seslenerek, “16 Nisan sizin meseleniz. Türkiye’nin bekası için en önemli mesele. Bu yüzden hepinizden büyük bir gayret bekliyorum. Bunun için gidin CHP’li kardeşlerinizin de elinden tutun ve onlara gerçeği anlatın. Çünkü ana muhalefetin başındaki isim tek ayak üstünde 40 yalan söylüyor. Biliyor ki 16 Nisan’da evet çıkarsa kendi o partinin başında kalamayacak. Aslında sandıktan çıkacak evet, CHP’yi de yüzde 20-25’lik kısır aralıktan kurtaracak. 16 Nisan CHP’nin de kurtuluş günüdür” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı hükümet sistemi sayesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin başına da Türkiye’nin yüzde 70’ini kucaklayan bir zihniyetin geleceğine inandığını söyleyen Zeybekci, “artık milleti göbeğini kaşıyan adam olarak gören zihniyet ana muhalefetin başında kalamayacak” dedi.

ONLARA “SİZDE UTANMA YOK MU” DEYİN

Ekonomi Bakanı, isim vermeden muhalefeti eleştirerek, “buraya gelip Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini eleştirirlerse, size bu sistem geldiğinde tarlalarınız elinizden alınacak gibi yalanlar söylerlerse ne olur biriniz ayağa kalkıp sende hiç utanma yok mu diye sorun. Ya da sadece yuh deyin. Siyaset Türkiye’de en itibarlı kurum olmak zorundadır” ifadelerini kullandı. Zeybekci, 7 Haziran ve 1 Kasım seçimleri arasında geçen zamanı da hatırlatarak, “o dönem yine eski milletvekili pazarlıklarının aynısı yapıldı. 7 Haziran öncesi PKK uzantısı partiyi cilalayıp liderinin eline saz verip onları cici hale getirmeye çalıştılar. Bu millet bunlara 80 milletvekili verdi sonra da biz sırtımızı Kandil’e dayıyoruz demediler mi? Türkiye bunları bir daha yaşamamalı” dedi.

Zeybekci, 16 Nisan için yaptığı “Kurtuluş Savaşı” benzetmesine gelen eleştirilere de yanıt verdi. Ekonomi Bakanı, Türkiye’nin tarihi bir dönemeçten geçtiğini söyleyerek, savaşın sadece tankla ve tüfekle olmayacağını belirtti.

 

YAPILANLARIN HESABI SORULACAK

 

Ekonomi Bakanı, “şu anda 16 Nisan’la ilgili bir tereddütünüz varsa hedefte kimin olduğunu takip edin. Hedefte önce Türk Bayrağı var, bu vatan var.” dedi. Bakan Avrupa’da yaşananları hatırlatarak, “bizlere her türlü çirkinlik yapılıyor. Alman Bild Dergisi’nin şahsıma ettiği hakaret gibi… Şu an avukatlarım Almanya’da. Biz Bild’den her türlü hesabı soracağız. Bu benim nefsi meselem. Siz de 16 Nisan’da biliyorum ki siz de bütün bu yaşananların hesabını soracaksınız. Çünkü bu yapılanı Türkiye’nin en hasım ülkelerinden Ermenistan’daki bir küfürbaz bile yazmaz. Ama biz bu tuzağa düşmeyeceğiz. Bu milletin sabrını test edenler görecek ki terör örgütünü sevindirmeyeceğiz” diye konuştu.

Türkiye’nin koalisyon kavgaları yüzünden kaybettiğini hatırlatan Zeybekci, ülkenin artık bu hastalıktan kurtulması gerektiğini belirterek, “2019’daki seçimlerde siz koalisyon olursa ne olur düşünmeyeceksiniz. Kim gelirse gelsin memleket için hayırlısı diyeceksiniz çünkü mutlaka tek başına iktidar gelecek.” dedi. Nihat Zeybekci, Denizlililerden de referandum için  Türkiye ortalamasının üzerine çıkmalarını isteyerek, “Türkiye bir devrim gerçekleştiriyor ve Denizli de burada çok önemli. Şimdi Denizli milliyetçiliği zamanıdır. Şunu unutmayın ki, her horoz kendi çöplüğünde, Denizli horozu her yerde öter” diye konuştu.

Nihat Zeybekci, bir araya geldiği ziraatçilere merak edilen pamuk desteği hakkında da bilgi verdi. Ekonomi Bakanı, bu yıl da en az geçen yılki gibi pamuk primini arttırmak için gayret edeceklerini belirterek, primlerde mutlaka enflasyon oranında iyileştirmenin yapılacağını söyledi.

 

Share
1201 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?