logo

Zeybekci: Bu ihanet örgütü FETÖ’nün kökü her yerde

Türkiye’nin Berlin Büyükelçiliği’nde Almanya’daki Türk işadamlarıyla bir araya gelen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, “Bu ihanet örgütü FETÖ, kökü her yerde, her alanda. Bununla mücadelede zalime merhamet, mazluma ihanettir zulümdür. Bu mücadele her yerde yapılmak zorundadır” diye konuştu.

Zeybekçi: Bu FETÖ'nün kökü her yerde, mutlaka temizlenmek zorundadır

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye’nin referandum sonucunda koalisyon hastalığından kurtulduğunu söyledi. Zeybekci, Türkiye’nin Berlin Büyükelçiliğinde Almanya’daki Türk işadamlarıyla bir araya geldi. Konuşmasında FETÖ operasyonuna da değinen Zeybekçi, “‘Bu ihanet örgütü FETÖ, kökü her yerde, her alanda. Mutlaka ve mutlaka temizlenmek zorundadır. Bununla mücadelede zalime merhamet, mazluma ihanettir zulümdür. Bu mücadele her yerde yapılmak zorundadır. İnşallah bunu da belki zaman alabilir çok fazla beklemeye de tahammül yoktur. Gereği yapılacaktır” diye konuştu.

Türkiye’nin Berlin Büyükelçiliği’nde konuşan Zeybekci, 1946’da seçim sistemi içine bir tuzak kurulduğunu belirterek, şöyle devam etti: ”Bu hastalık gibi, vücut nezle olduğunda bizi yatağa düşüren bir hastalık. Bizim sistemimiz maalesef koalisyondan zarar gören bir sistem. 1950-1960’ta tek başına iktidar, istikrar ve büyüme, 61 ihtilalinde demokrasi katliamı. 12 Mart muhtırası 1971’de. 10 yıl boyunca 11 hükümet. Koalisyonların çözümsüzlüğü. Dünya 1970’li yılları inanılmaz değerlendirdi. Almanya’yı hatırlayan varsa 1970’li yıllar tam zirve yapıldığı, tüm Avrupa’nın, dünyanın gelişme yaptığı yıllar, bizim yerinde saydığımız yıllar. Sonra o koalisyonların devamı için bir darbe. 1983 iktidarı, 1991’den sonra yine koalisyonlar. ‘Ben iktidara geleyim, ne olursa olsun’ diyen, 30 yaşında kadınları, 32 yaşında erkekleri emekli ederek iktidara gelme hastalığı. Türk ekonomisinin içine 1991 yılında konan o dinamit, Türkiye’yi 2002’de iflasa sürükledi. Türkiye koalisyon hastalığından kurtuldu.”

“AVRUPALI KARDEŞLERİMİZ BİLİNÇLE SANDIĞA GİTTİ”

Avrupalı Türk seçmenlere referanduma yoğun katılım göstermeleri nedeniyle teşekkür eden Zeybekci, şunları söyledi:

”Avrupa’daki kardeşlerimiz bu bilinçle sandığa gittiler. Rekor katılım. Verdiğiniz katkıdan dolayı milletimin geleceği adına teşekkür ediyorum. Türkiye bu hastalıktan kurtulduktan sonra muasır medeniyet seviyesine koşar adım gidecek. Türkiye’de her şey ve siyaset çok hızlı normalleşecek. Seçim var diye yatırımlar durmayacak, faizler yükselmeyecek. Tereddütler bitti. Vatandaş seçimlere giderken Türkiye’de kim gelirse gelsin ‘Memleket için hayırlı olsun’ diyecek. Yüzde 50 artı 1’i talep eden siyaset Türkiye’nin yüzde 65’ini kucaklamak durumunda.”

 

“MÜCADELE HER YERDE YAPILMAK ZORUNDA”

Zeybekci siyasette FETÖ’nün hala varlığını koruyup koruyamadığı konusunda ise şunları kaydetti:

”Bu ihanet örgütü FETÖ, kökü her yerde, her alanda. Mutlaka ve mutlaka temizlenmek zorundadır. Bununla mücadelede zalime merhamet, mazluma ihanettir, zulümdür. Bu mücadele her yerde yapılmak zorundadır. İnşallah bunu da belki zaman alabilir çok fazla beklemeye de tahammül yoktur. Gereği yapılacaktır. Siyasette 17- 25’ten sonra 3 defa seçim yaptık, yerel seçimlerle beraber. Bu seçimler döneminde zaten gereği yapıldı ama yapılmayan varsa bunun karşılığı mutlaka olmalıdır.”

Share
581 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?